Blog

Miejsce, gdzie więcej słów niż obrazów. Teksty o naszej pracy, doświadczeniach, sukcesach i porażkach. Teksty o nas samych.

Gdy przecięcie wstęgi to za mało – “efekt WOW” podczas uroczystości otwarcia

Rynek eventowy rozwija się bardzo szybko, a co za tym idzie oczekiwania klientów rosną jeszcze szybciej. Przy organizacji wydarzeń związanych z otwarciem nowego zakładu, które są specjalnością naszej agencji eventowej, proponujemy klientom nieco bardziej oryginalne podejście do symbolicznego otwarcia inwestycji niż klasyczne przecięcie czerwonej wstęgi. Takie rozwiązania często spotykają się z dużym zainteresowaniem, bowiem znacznie lepiej prezentują produkt lub usługę nowego inwestora.

 

Kupię kota w worku
Kot  Felix wyłaniający się z saszetki jest znanym motywem produktów Nestle PURINA. Aby w ciekawy sposób podkreślić co dokładnie koncern Nestle produkuje w Nowej Wsi Wrocławskiej, postanowiliśmy pamiątkową tablicę ukryć w olbrzymiej saszetce, identycznej z tą spotykaną na półkach sklepowych. Wybrani goście wspólnie otwierając saszetkę otworzyli symbolicznie nowy zakład. Rozwiązanie zostało ocenione przez firmę jako ciekawe i kreatywne, a zdjęcie z tego momentu uroczystości było najczęściej publikowane w mediach informujących o inwestycji Nestle.

 

Wstążka długa na 4 kilometry
Przy organizacji otwarcia super nowoczesnego centrum dystrybucyjnego firmy AB, nasza agencja została poproszona o takie rozwiązanie, które zaprezentuje zaawansowane rozwiązania logistyczne, jakie w obiekcie zastosowano. Aby uzmysłowić gościom drogę jaką pokonuje paczka przygotowana do wysyłki, przygotowaliśmy wzorcową przesyłkę z nożyczkami do przecięcia wstęgi i puściliśmy ją w obieg po całym zautomatyzowanym systemie linii logistycznych. Dzięki kamerze zainstalowanej na przesyłce, goście oglądali ją na bieżąco na wielkim ekranie, mając w ten sposób okazję do zapoznania się możliwościami całego systemu. Finalnie przesyłka trafiła do stacji odbiorczej, na której odebrano nożyczki i w już tradycyjny sposób przecięto wstęgę.

 

Magiczny przycisk
Pomysłem, pojawiającym się co pewien czas podczas otwarcia nowej inwestycji jest wykorzystanie przycisku, którym symbolicznie uruchamia się produkcję. Jednak ze względu na technologię nie jest raczej możliwie  realne jej uruchomienie. Dlatego też naciskając symbolic button goście uruchamiają jakąś atrakcję, która jest niespodzianką dla wszystkich. Dużym powodzeniem zawsze cieszy się profesjonalny pokaz konfetti w kolorach klienta. Przy organizacji eventu otwarcia dla firmy BMZ poszliśmy o krok dalej. Przycisk, do którego zaprosiliśmy najważniejszych gości, oprócz uruchomienia pokazu konfetti uruchomił także podświetlenie przygotowanego specjalnie na tą okazję logo firmy.

Zastosowanych rozwiązań przy uroczystościach otwarcia nowego zakładu jest wiele. Są one warunkowane zarówno polityką firmy, środowiskiem kulturowym czy też tradycją, do której firma chciałaby się odnieść. Ważne, aby ten najważniejszy moment uroczystości niósł optymistyczny przekaz i przedstawił firmę w jak najlepszym świetle. Aby był symbolem dobrego początku.